REKLAMA:

Dane teleadresowe

Kontakt z redakcją

Katarzyna Irzeńska
Events & Publications Manager
e-mail: [email protected]

Materiały prasowe

e-mail: [email protected]

Biuro projektów

Medforum Sp. z o.o.
ul. Rolna 43 B
40-555 Katowice
tel. +48 32 700 71 71
fax. +48 32 700 71 81
e-mail: [email protected]

Kontakt w sprawie reklamy

tel.: +48 32 700 71 71
e-mail: [email protected]

Siedziba firmy

Medforum Sp. z o.o.
ul. Brynowska 70
40-584 Katowice

NIP: 6342620358
KRS: 0000269937 w rejestrze prowadzonym przez Wydział VIII Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach
REGON: 240518656

REKLAMA:

ForumPediatryczne.pl - portal wiedzy o pediatrii

Serwis medyczny dla rodziców, opiekunów oraz służby zdrowia zawierający treści związane z opieką medyczną i szeroko pojętym zdrowiem.

Pediatria to bardzo ważna dziedzina medycyny. Zajmuje się chorobami dziecięcymi, opieką oraz rozwojem dziecka. Pediatria skupia także takie dziedziny jak neonatologia oraz chirurgia dziecięca. Lekarz pediatra sprawuje opiekę medyczną nad dziećmi i młodzieżą. Jego zadaniem jest przeprowadzenie badań, rozpoznanie choroby, postawienie diagnozy oraz włączenie właściwego leczenia.

Choroby dziecięce

Wśród chorób dziecięcych można wymienić ospę, odrę, różyczkę, świnkę. Choroby dziecięce można podzielić na wirusowe i bakteryjne. W zależności od rodzaju zakażenia pojawiają się różne objawy chorób dziecięcych.

Gorączka, katar, kaszel, osłabienie to tylko niektóre z objawów chorób dziecięcych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy udać się do lekarza.

Niektóre choroby dziecięce mają gwałtowny przebieg i mogą mieć groźne powikłania. Dlatego każdy niepokojący objaw powinien był skonsultowany z lekarzem, specjalistą chorób dziecięcych.

Żywienie dzieci

Żywienie dzieci to bardzo ważny temat. Rozwój dziecka, już od najmłodszych lat, uzależniony jest od żywienia. To w jaki sposób wygląda żywienie dzieci, zależy od rodziców oraz stanu zdrowia dziecka.

Żywienie dzieci jest uzależnione od wielu czynników. Bardzo dużo maluchów cierpi na różnego rodzaje alergie pokarmowe, wtedy żywienie dzieci powinno być nadzorowane przez lekarza pediatrę. Niektóre pokarmy nie mogą występować w diecie dziecka ze względu na ich uczulające działanie, więc żywienie dziecka ogranicza się do wybranej grupy pokarmów. Bardzo ważne jest także ustalenie czy dziecko nie ma alergii na mleko. Pediatra powinien zlecić odpowiednie badania i ustalić sposób żywienia dziecka.

W przypadku zdrowych dzieci zaleca się zwracać uwagę na to czy produkt jest przetworzony i jakie ma wartości odżywcze.

Ciąża i poród

Ciąża i poród to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Przygotowania do ciąży i porodu należy zacząć od niezbędnych badań, które powinien zlecić lekarz ginekolog. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu - to ważne elementy przygotowania do ciąży i porodu.

Ciąża i poród to czas, w którym kobieta powinna być otoczona specjalną opieką. Począwszy od znalezienia dobrego ginekologa, po wybranie dobrej położnej. Opieka w czasie ciąży i porodu odnosi się nie tylko do opieki zdrowotnej, ale i psychicznej.

W zależności od zaleceń medycznych, poród odbywa się naturalnie lub przez cesarskie cięcie. Bardzo ważne w czasie ciąży jest uczęszczanie do szkoły rodzenia, gdzie można poznać techniki prawidłowego oddychania potrzebne podczas ciąży i porodu.

Profilaktyka zdrowotna

Profilaktyka zdrowotna to nieodłączny element stanowiący o zdrowiu dziecka. Na profilaktykę zdrowotną składa się wiele elementów. Profilaktyka zdrowotna ma na celu zapobieganie chorobom, poprzez różne działania.

Jeśli chodzi o dzieci, profilaktyka zdrowotna obejmuje szereg działań. Najważniejszą formą profilaktyki zdrowotnej są szczepienia, które chronią przed groźnymi chorobami.

Profilaktyka zdrowotna obejmuje szczepienia dzieci: przeciw WZW typu B, przeciw gruźlicy, tężcowi, błonicy, krztuścowi, odrze, śwince, różyczce. Rodzice mają obowiązek szczepić swoje dzieci. W przypadku zachorowania, profilaktyka zdrowotna odnosi się do zapobiegania konsekwencjom choroby poprzez jej wczesne wykrycie i leczenie.