Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Hej, mam pytanie do lekarza lub do rodziców, którzy mieli podobny przypadek ze swoim dzieckiem. Syn lat 13 konsultowany z psychologiem w ramach zaburzeń nastroju (nie ma chęci wstawać rano, jest powolny w zadaniach, zapomina, rozkojarza się, nie widzi czasami sensu w życiu, leniwy). Pani psycholog kazała nam zrobić badania krwi, żeby sprawdzić, czy są jakieś braki mogące wpływać na zaburzenia nastroju. Kazała zbadać przede wszystkim wit D. Dodatkowo syn ma od jakiegoś czasu wybiórczość pokarmową. Ostatnimi czasy nie chce jeść mięsa (bo żal mu zwierząt) i ogólnie to jedzenie ma monotematyczne, najchętniej kanapki z pasztetem, serem żóltym, keczupem itp. Na pewno będziemy robić wit. D, żelazo, pakiet hormonalny (tsh, ft3, ft4), wit. B12, magnez, glukozę i morfologię. I pytanie moje , jakie jeszcze badania krwi mu zrobić?
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
Tak jak najbardziej
3 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Przede wszystkim polecam nie panikować, bo informacje o tej bakterii potrafią mrozić krew w żyłach, a w praktyce u mnie to wyglądało tak: 9 miesięczna córka trafiła do szpitala z objawami rsv i temperaturą. Zdiagnozowano rsv, natomiast wysoka temperatura utrzymywała sie zbyt długo i lekarze zrobili sie podejrzliwi. Zrobiono posiew moczu, wyszła klebsiella pneumoniae. Zrobiono antybiogram, wyszła wrażliwość na Zinnat. Po kilku dniach podawania antybiotyku bakteria przestała się namnażać i córke wypisano ze szpitala z poleceniem dokanczania podawania antybiotyku w domu. Dlatego polecam nie martwić się na zapas tylko dać lekarzom robić swoje i odpowiednio dobrać kuracje a wszystko dobrze się skończy. Pozdrawiam:)
8 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Witam, w maju ubiegłego roku gdy córka miała 3 miesiące trafiłyśmy do szpitala z zapaleniem płuc, w badaniach krwi podwyższone Alat, Aspat do kontroli w poradni. Pediatra w sierpniu zleciła zbadanie CK przez utrzymujące się enzymy wątrobowe, CK wyszło ponad normę. Od sierpnia tamtego roku kinaza urosła do 400 - 480, CKMb - 40.3, Alat, Aspat w normie. Córka przebadana przez dwóch kardiologów, neurologa, za tydzień kolejny neurolog, pediatra rozkłada ręce.. internet przeszukany. Czy któryś rodzic spotkał się z takimi wynikami u dziecka i ostatecznie lekarze postawili diagnozę?
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Witam, córka 6lat. Dysplazja umiejscowiona miejscu odpowiadającym za ruch. Czy przy dysplazji ataki występują w100%? Czy jest nadzieja że ich nie będzie... proszę o odpowiedź
14 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym wykonaliśmy badanie u syna lat 7: inr oraz aptt (po wczorajszym krwawieniu z nosa). Wyniki poszczególnych czynników wynoszą odpowiednio: - inr 1,09 (norma dla dorosłych: 0,8-1,2) - wskaźnik protrombinowy 92,1% (norma dla dorosłych: 80-120) - czas protrombinowy 12,6 ( norma dla dorosłych: 9,9-37,7) aptt 42,3 (norma dla dorosłych: 25,1-37,7) Proszę mi powiedzieć czy wczorajszy krwotok mógł wpłynąć negatywnie na wyniki badania. I drugie pytanie, czy takie wartości mogą stanowić przeciwskazanie do zabiegu usunięcia podkrwawiającej zmiany w nosie.
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry ktoś wie co tutaj jest napisane dodam ze dziecko jest zdrowe ma 10/10 pkt i w wypisie wszystko jest prawidłowe
3 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Witam, wiadomo coś co z tymi naszymi "potliwymi" dzieciaczkami? Mój synek też ma problem z nadmiernym poceniem się...
9 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: