Reklama:

Do biegu, gotowi, start do szkoły!

Informacja prasowa: ComPress

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Do biegu, gotowi, start do szkoły!

Shutterstock

Dzieci podczas zajęć wychowania fizycznego

Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice oprócz zakupienia niezbędnych podręczników i przyborów, muszą zaopatrzyć swoje dzieci w odpowiedni strój gimnastyczny. Jedna z firm sportowych przeprowadziła ankietę wśród nauczycieli wychowania fizycznego, by określić najważniejsze cechy stroju sportowego na WF.

Reklama:

Sportowa wyprawka szkolna

Od dobrze dobranego stroju gimnastycznego zależy nie tylko efektywność ćwiczeń, ale również dobre samopoczucie ucznia podczas zajęć sportowych. Warto, by w stroju gimnastycznym młody sportowiec czuł się swobodnie i naturalnie.

O zdanie w kwestii sportowej wyprawki wypowiedzieli się nauczyciele wychowania fizycznego.

Sportowe obuwie

Buty to jeden z najważniejszych elementów stroju sportowego. To od obuwia zależy stabilność i komfort podczas wykonywanych ćwiczeń i gier zespołowych. 46% z pytanych nauczycieli wychowania fizycznego uznało wygodę użytkowania, za najważniejszą cechę obuwia sportowego.

Natomiast 37% ankietowanych zwróciło uwagę na gumową podeszwę, która podczas zajęć na hali sportowej, zapewni przyczepność do podłoża. 10% wuefistów postawiło na uniwersalność obuwia – buty sportowe ucznia powinny nadawać się do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, od piłki nożnej, po koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną.

Niemniej ważną sprawą dla komfortu ćwiczeń jest posiadanie oddzielnego obuwia na zajęcia wychowanie fizycznego. 97% ankietowanych odpowiedziało, że uczniowie są zobowiązani do posiadania oddzielnego obuwia na zajęcia wychowania fizycznego, ale już tylko 76% potwierdziło, że uczniowie z tego obowiązku się wywiązują.

fot. ojoimages

Koszulka – biała czy kolorowa?

Obowiązek posiadania na zajęcia gimnastyki białej koszulki i ciemnych spodenek stopniowo odchodzi do lamusa. Już tylko 43% ankietowanych nauczycieli wychowania fizycznego potwierdziło taki wymóg. 52% ankietowanych twierdzi, że kolorystyka stroju gimnastycznego może być różnorodna.

Reszta wypowiedzi jest podzielona – niektóre szkoły posiadają koszulki z logo swojej placówki, bądź przydzielają odpowiedni kolor koszulki dla danej klasy (bądź uczniowie danej klasy wybierają go samodzielnie).

Okazuje się, że od kolorystyki stroju sportowego, ważniejsze są jego cechy praktyczne. Strój gimnastyczny powinien być odpowiednio dobrany, niekrępujący ruchów 59% ankietowanych) oraz wykonany z naturalnego, oddychającego materiału (41% ankietowanych).

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Przedszkole i szkoła

KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
terapia grupowa kraków
Cześć. Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad terapią grupową jako opcją, aby wspólnie z innymi ludźmi podzielić się doświadczeniami i znaleźć wsparcie w grupie. Jednak, jako że jestem całkowitym nowi...
Reklama:
Reklama: