Reklama:

Woda w diecie dziecka

Woda w diecie dziecka

PantherMedia

Picie wody u dzieci

Woda jest niezbędnym składnikiem dla funkcjonowania organizmów żywych. Jest odpowiedzialna za wiele procesów, stanowi dostawę dla wielu reakcji, a także jest środkiem transportu produktów koniecznych każdej komórce organizmu człowieka. Dla prawidłowego rozwoju dziecka kluczowe jest więc zapewnienie odpowiedniej ilości dostarczanie wody, by młody organizm mógł się prawidłowo rozwijać.

Reklama:

Woda w diecie dziecka

Mówiąc o prawidłowym żywieniu dzieci, należy mieć na uwadze, że jest to element, który daje podstawę do ich prawidłowego rozwoju. Wszelkie modele bezpiecznego żywienia kładą nacisk nie tylko na prawidłową organizację posiłków z odpowiednią wartości odżywczą, ale także na to, jakie składniki znajdą się w diecie dziecka, w tym – jaka będzie zawartość wody [1].

Standard medyczny, który został przygotowany i opracowany w 2011 roku, traktujący o spożyciu wody przez młodzież i dzieci obejmuje zalecenia dotyczące odpowiednich ilości wody w diecie młodego człowieka oraz wskazuje jej znaczenie i skutki, jakie niesie za sobą niedobór wody w młodym organizmie. Przede wszystkim problemem staje się zaburzenie homeostazy i termoregulacji, co znacząco pogarsza funkcjonowanie. Dochodzi wówczas do znaczącego zmniejszenie objętości krwi przy jednoczesnym zwiększeniu jej gęstości. Skutkiem tego jest spadek koncentracji, wydłużony czas reakcji na bodźce docierające do organizmu, a także zmniejszenie apetytu [1].

Jaką wodę wybrać?

Kryteria, na podstawie których pozyskuje się i dopuszcza wodę do sprzedaży jako bezpieczną dla dzieci, to ogólna suma rozpuszczalnych składników mineralnych [mg/l], ich rodzaj, zawartość w danej jednostce wody, stopnień ich mineralizacji, ale także zawartość sodu i siarczanów. Nie bez znaczenia pozostaje wiarygodność producenta, co jest ważne głównie ze względu na zabezpieczenie jakości produktu, który można zakupić z przeznaczeniem dla dzieci i niemowląt. Odnosząc się do standardów medycznych, za bezpieczne można uznać wody źródlane, a także naturalne wody mineralne pochodzące ze złóż głębinowych, bez chemicznych zanieczyszczeń czy też zanieczyszczeń organicznych i mikrobiologicznych [1].

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Pielęgnacja i rozwój

Jak nauczyć dziecko umiejętności samoakceptacji i budowania pewności siebie?
Cześć! Poszukuję praktycznych porad dotyczących [url=https://naszaklasa.edu.pl/jak-nauczyc-dziecko-umiejetnosci-samoakceptacji-i-budowania-pewnosci-siebie/]nauczania mojego dziecka umiejętności samoa...
Dysplazja korowa
Witam , czy ktos może napisać coś więcej nt. dysplazjo kory mózgowej. Moja 2,5 letnia córeczka na to cierpi, a co za tym idzie choruje na padaczkę lekooporną. Monika.
Reklama:
Reklama: