Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym wykonaliśmy badanie u syna lat 7: inr oraz aptt (po wczorajszym krwawieniu z nosa). Wyniki poszczególnych czynników wynoszą odpowiednio: - inr 1,09 (norma dla dorosłych: 0,8-1,2) - wskaźnik protrombinowy 92,1% (norma dla dorosłych: 80-120) - czas protrombinowy 12,6 ( norma dla dorosłych: 9,9-37,7) aptt 42,3 (norma dla dorosłych: 25,1-37,7) Proszę mi powiedzieć czy wczorajszy krwotok mógł wpłynąć negatywnie na wyniki badania. I drugie pytanie, czy takie wartości mogą stanowić przeciwskazanie do zabiegu usunięcia podkrwawiającej zmiany w nosie.
1 komentarz
ostatni 9 dni temu  
/ gość
[CYTAT]Gość 2018-04-20 09:59:42 Moja córka ma 4 lata i odkąd pamiętam też ma problem z poceniem się. Zaczęło się to gdy była karmiona piersią, potem przy zasypianiu cała główka była mokra. Dostawała witaminę d ale bez zmian. Teraz zrobiło się trochę cieplej i na spacerach jak jesteśmy to pobawi się chwilę i wygląda jakby miała zaraz wybuchac. Cała czerwona i mokr, aż się z niej leje:-[ nawet panie w przedszkolu zrwocily na to uwagę. Jest aktywna Ale wystarczy że przebiegnie się kawałek i jest mokra. Lekarz twierdzi że taka ma nature. A ja się boje, że jest coś nie tak Morfologia jest ok. Proszę pomóżcie. Czy prZeszlo to Waszym dzieciom?czy poznaliście przyczyne? [/CYTAT] Witam Wiem, że sporo czasu minęło ale czy wyjaśniło się skąd ten intensywny pot? Mam podobnie z synem, nie wiem co robić:(
8 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
/ gość
No a co miała zrobić? Logiczne, że kazała powtórzyć badanie dla pewności. Mam nadzieję, ze sprawa dobrze się skończyła. Co do samej krwi i erytrocytów we krwi, to może to oznaczać kilka rzeczy takich jak infekcje układu moczowego, kamica nerkowa, choroby nerek, choroby prostaty, choroby układu moczowo-płciowego, nowotwory układu moczowo-płciowego, urazy nerek lub pęcherza moczowego, a także stosowanie niektórych leków lub suplementów diety.
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Witam, dzisiaj syn 5 letni miał założoną próbę tuberkulinowa, dziecko jest alergikiem i dostaje singular oraz hitaxse. Czy teraz mogę mu je podać, czy lepiej się wstrzymać do odczytu.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry ktoś wie co tutaj jest napisane dodam ze dziecko jest zdrowe ma 10/10 pkt i w wypisie wszystko jest prawidłowe
3 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
[CYTAT]Gość 2017-11-02 11:53:20 Witam. Mój syn miał takie objawy po szczepieniach. Niestety przypadków jest coraz więcej a lekarze nie wiedzą jak leczyć.... W ogóle nie wiedzą co to za choroba. Kardiolog twierdzi,że pulmonolodzy powinni się tym zająć i odwrotnie. Z czasem było coraz gorzej lekarze rozkładali ręce. Wyszło na to że 3 latek wiecznie zmęczony i siniejący od najmniejszego wysiłku to przecież żaden groźny objaw. Dziecko zdrowe a matka szuka choroby na siłę. [/CYTAT]. Czy poradziła sobie Pani z tym problemem?
7 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT] gość 06-10-2022, 15:06:23 Witam, Głowa mojego synka w dniu urodzenia miała 34 cm. Teraz syn ma 9 tygodni i głowa 41 cm (93 centyl). Czy to nie za duży przyrost? [/CYTAT] mój urodził się z główka 36 cm, w wieku 4msc miał 43
2 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Poeniesione proby wtrobowe u 4 latka wykryte przypadkowo. Alt początkowo 68 alt 74 po miesiącu ast58 alt 52 po tygodniu znowu wzrosły do 60 i 65 po powtorzeniu znowu spadek do 58 i 59. Usg wporzadku. Cmv toxo moninukleoza hbs ujemne. Albumina w normie alfa 1 antytrypsyna, iga też ok. Celiakia wykluczona. Nerki trzustka rowniez wyglada to ze ze wszytko wporzadku. Jakie badania mozna jeszcze wykonac? Gdzie szukac przyczyny? Morfologia bez wiekszych odchylen.
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
Reklama: