Reklama:

Spraw, aby Dzień Matki był wyjątkowy

Planet PR, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Spraw, aby Dzień Matki był wyjątkowy

ojoimages

Mama z córką

Najpiękniejszym prezentem jaki możemy ofiarować mamie z okazji Dnia Matki to wspólnie spędzony czas. Przynajmniej w tym świątecznym dniu powinniśmy spróbować odciągnąć ją od codziennych spraw i pokazać jak bardzo doceniamy jej opiekę i wsparcie. Pomysłów na zorganizowanie miłego popołudnia jest wiele: można zaprosić mamę do kina, teatru, zarezerwować stolik w dobrej restauracji, czy wybrać się na długi spacer, na który tak rzadko ma czas. Możemy także zaplanować rodzinną wycieczkę. Zmiana otoczenia z pewnością pozwoli zapomnieć o troskach i kłopotach szarej codzienności.

Reklama:

Wycieczki tematyczne

Do Dnia Matki zostało jeszcze kilka dni, mamy więc czas na zaplanowanie zwiedzania któregoś z malowniczych miast. Może warto zabrać mamę do malowniczego Kazimierza Dolnego, Zamościa lub Tarnowa, które zachwycają renesansową architekturą.

Celem wycieczki mogą być wspaniałe zabytki starego Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, czy innych miast oferujących bogaty wachlarz atrakcji turystycznych. „Wybierając kierunek podróży można zapoznać się wcześniej z planowanymi wydarzeniami jak koncerty, festiwale, wernisaże, które dodatkowo mogą urozmaicić program wycieczki. Wspólny wyjazd i odkrywanie uroków miast może być świetną zabawą dla całej rodziny” mówi Joanna Muszyńska.

Naturalnie

Odpoczynek na łonie natury będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy poszukują odpoczynku od zgiełku miasta. Kontakt z przyrodą pozwoli na wyciszenie się i złapanie dystansu do codziennych spraw. To też okazja żeby rodzina mogła się do siebie zbliżyć i poświęcić sobie nawzajem więcej uwagi. Dla aktywnych mam możemy zaplanować wycieczkę rowerową lub wypad w góry. Coraz większą popularnością cieszy się nordic walking – forma marszu z kijkami, który może być ciekawym sposobem na zwiedzanie zielonych szlaków.

  

Uwieńczeniem aktywnego dnia może być ognisko i wspólne śpiewanie piosenek biwakowych. Z pewnością niejednej mamie przypomni czasy harcerstwa lub młodzieńczych wyjazdów pod namiot.