Moczenie nocne jest przypadłością polegającą na na stałym lub okresowym oddawaniu moczu podczas snu. By stwierdzić to schorzenie, konieczna jest pewność, że dziecko posiada już kontrolę nad swoim...
Cukrzyca to bardzo podstępna choroba, która dotyka pacjentów w różnym wieku. Niestety może ona także zaatakować dzieci. Leczenie i zrozumienie dziecka z cukrzycą bywa czasami bardzo trudne. W związku...
Ibuprofen podawany jest pacjentom w różnym wieku w różnych dawkach. W jakiej postaci jest on najczęściej spotykany?
Okres ząbkowania jest szczególnie uciążliwy nie tylko dla dziecka ale także i jego rodziców. W związku z powyższym pojawiły się różnego rodzaju gryzaki. Co powinniśmy o nich wiedzieć?
Badania naukowe pokazują, że większość rodziców nie wie czym jest pałeczka hemofilna typu b. Do jakich chorób u dzieci może ona doprowadzić?
Nadciśnienie tętnicze jest coraz szerszym problemem zdrowotnym i dotyka nie tylko dorołsych. Może również stanowić zagrożenie już w wieku dziecięcym i rozwojowym. Celem wczesnego wykrycia konieczna...
Karłowatość ptasiogłowa nazywana jest inaczej niskorosłością z małogłowiem i zaliczana jest do niejednorodnej grupy chorób.
Przerost migdałków podniebiennych bardzo często dotyczy dzieci pomiędzy 5-tym a 10-tym rokiem życia. Przyczyn tego stanu jest bardzo wiele.
29 października 2015 r., Warszawa – cena długodziałającego analogu insuliny Lantus® została obniżona, dzięki temu odpłatność dla pacjenta powraca do poziomu sprzed dwóch miesięcy. To dobra wiadomość...
Zespół Wolfa-Hirschhorna (ang. Wolf-Hirschhorn syndrome) to zespół wad wrodzonych. Jakie są jej przyczyny oraz objawy?
Wirusy zaliczane są do cząsteczek strukturalnych o bardzo skomplikowanej strukturze. W jaki sposób prowadzą do zakażenia komórki?
Hemimelia zaliczana jest do wad wrodzonych, które występują bardzo rzadko. Jakie są przyczyny oraz objawy tej choroby?
Zespół Beckwitha-Wiedemanna zaliczany jest do rzadko spotykana choroba. Ponieważ jego objawy widoczne są w okresie ciąży rodzice mogą przygotować się do właściwej opieki nad dzieckiem.
Urazy głowy u dzieci można podzielić na ciężkie, średnio ciężkie oraz lekkie.
Popularne na forum
Krwotoki u dzieci, w większości przypadków nie są niebezpieczne dla dziecka i nie oznaczają choroby. Za krwotoki z nosa odpowiedzialna jest plamka Kiesselbacha (skupienie naczyń krwionośnych),...
Percepcja bólu u dzieci jest zjawiskiem mało zbadanym. Dzieci, które mają identyczne uszkodzenia, w różny sposób odczuwają ból i w różny sposób go doświadczają.
Zaburzenia wytwarzania trombiny są skutkiem niedoborów czynników krzepnięcia krwi. Konsekwencją tego upośledzone zostaje powstanie fibryny i skrzepu.
Resuscytacja to zespół czynności, których celem jest przywrócenie prawidłowych funkcji mózgu, innych narządów i układów oraz koordynację ich funkcji na poziomie ośrodkowego układu nerwowego.
Myśl o wizycie u dentysty spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi.
W chwili obecnej coraz więcej dzieci ma problemy ze słuchem (niedosłuch, całkowita utrata słuchu). Lekarze odnotowują coraz większą ilość wrodzonych wad słuchu oraz tych związanych z...