REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:

Popularne na forum

Witam mam synka rocznego byliśmy.u neurologa i ma.podejrzenie wodogłowia wskaźnik evansa wynosi 0,04 widoczne rogi czołowe komór bocznych poszrrzone do 10mm-13mm i przestrzeń przymózgowa nad płatkami czolowymi poszerzpna do 7mm proszę pomóżcie
6 komentarz ostatni 7 miesięcy temu
 
/ gość
Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na pytania w opisanej poniżej sytuacji. Niedawno dowiedziałem się, iż u mojej córki stwierdzono 6 lat temu ADHD. Posiadam jedynie dokument: "Wynik badania elektroencefalografichnego, Rozpoznanie: F90, Leczenie> bez leków, Orzeczenie: Zapis spoczynkowy w granicach normy, wrażliwość na Hv". Matka mojej córki od wielu lat (praktycznie od kiedy córka zaczęła chodzić) twierdziła, że córka ma ADHD i starała się niejednokrotnie u lekarza POZ załatwić takie skierowanie przy czym lekarze wyraźnie wskazywali, że córka jest po prostu dzieckiem żywym. Ja osobiście byłem z córką u zaprzyjaźnionej pediatry z tym problem i ona również stwierdziła, że nie widz podstaw do kierowania małej na badanie w tym kierunku. Corka była świadkiem przez wiele lat sytucji agresywnych i stresujących co związane było z nieprzestrzeganiem ustalonych kontaktów sądowych przez matkę dziecka. Corka była izolowana ode mnie miesiącami, dochodziło do wyrywania mi córki na ulicy, byłem kilkukrotnie pobity, córka była nastawiana przeciwko ojcu (co potwierdzali pracownicy przedszkola), wmawiano jej, że nowy konkubent jest teraz jej prawdziwym ojcem... słowem masakra. Od samego początku miałem z córką bardzo dobry kontak i byliśy ze sobą związani co potwierdzają liczne badania psycholgiczne oraz obserwacje np nauczycieli. Czytam w internecie, że ADHD może być błędnie zdiagnozowane i podobne objawy ma trauma czy też PTSD. Mam podstawy przypuszczać, iż matka mogła celowo zataić pewne okoliczności przed lekarzem (np stosowanie przemocy psychicznej przez nią wobec córki) 1. Jak wygląda profesjonalny dokument będący orzeczeniem stwerdzającym ADHD? W mojej ocenie powinien zawierać jakiś opis, przeprowadzone czynności, badania, wywiady i uzasadnienie etc... 2.Jak wygląda procedura diagnostyczna i jak jest to dokumentowane? 3. Samo badanie elektroencefalografem przesądza o diagnozie? 4. Czy zatajenie informacji o stanie faktycznym (stresorów-tak to się chyba profesjonalnie nazywa) podczas wywiadu może mieć wpływ na diagnozę? 5. Chciał bym mieć wgląd w pełną dokumentację, jak mogę zweryfikować prawdziwość tego badania, na co zwrócić szczególną uwagę? 6. Jakie są metody leczenia i terapii ADHD i PTSD (traumy)? Intuicyjnie czuję, że matka zrobiła sobie tzw. "dupokrytkę" ponieważ grono pedagogiczne zwracało jej uwagę na jej zaniedbania wobec córki, a wsponianym orzeczeniem tłumaczy złe wyniki córki w nauce deficyty koncentracji. Ja nigdy nie zauważyłem, aby mała miała większe problemy ze skupieniem, niż np dzieciaki moich znajomych. Chętnie i z zaangażowaniem robiliśmy różne ćwiczenia i zadania. Raz jej szło lepiej raz gorzej i w mojej ocenie jet to absolutnie w normie. Ja nie dostrzegam ADHD Zależy mi jednak w pierwszej kolejności na tym aby moje dziecko otrzymało wkońcu profesjonalne wsparcie. Nie czuję się specjalistą w tej dziedzinie proszę więc Was o wsparcie merytoryczne.
1 komentarz ostatni 3 miesiące temu
 
/ gość
Dzień dobry,mam może nietypowy problem, ale mój synek 5.5miesiaca rosnie bardzo slabo. Urodził się 53cm teraz ma 64-65 i od 2 miesięcy jakby nic nie urósł. Pediatra nie mierzy go. Inny Pediatra po prostu mnie zignorował. Zapisuje sobie wagę i wzrost na siatkach centylowych. Synek spadł już kilka kanałów w dół jeżeli chodzi o wzrost. Wage ma w normie chociaż jest drobny bo naa 20 centylu. Jedynie od jakiegoś czasu słabiej przybiera, ale idzie swoim kanałem centylowym. Martwię się,ponieważ w ciazy nóżki zawsze wychodziły o 2-3 tygodnie "mlodsze". Wiem, że dzieci się jie porównuje, ale jakieś normy są i już nie wiem czy przesadzam czy może syn jest na coś chory i dlatego nie rosnie. Ktoś miał podobna sytuację? Ile cm maja wasze dzieci?
2 komentarz ostatni 4 miesiące temu
 
/ gość
Witam. 1 października urodziłam swoje pierwsze dziecko. 11 października trafiłam do szpitala z wysoką gorączką (ponad 39 stopni). Pobrano u mnie wymazy na posiew z kanału szyjki i posiew moczu. Wyniki z krwi wskazały wysokie CRP, również wyniki z moczu wskazywały na infekcję układu moczowego, dlatego musiałam zostać w szpitalu. Dzisiaj gotowe były wyniki posiewu z kanału szyjki i okazało się, że mam bakterię E Coli, niestety nie wiem czy miałam tą bakterię w trakcie porodu czy nie. Stąd moje pytanie, jak duże jest prawdopodobieństwo, że zaraziłam swoje dziecko tą bakterią, oraz jak szybko po ewentualnym zarażeniu pojawią się objawy choroby u dziecka? Jestem bardzo zaniepokojona tą informacją, boję się, że mojemu dziecku coś może dolegać, chciałabym w razie czego interweniować od razu. Bardzo proszę o radę, może choć trochę mnie to uspokoi, tym bardziej, że ja jestem w szpitalu a dziecko z tatą i babcią w domu.
1 komentarz ostatni 8 miesięcy temu
 
/ gość
Poeniesione proby wtrobowe u 4 latka wykryte przypadkowo. Alt początkowo 68 alt 74 po miesiącu ast58 alt 52 po tygodniu znowu wzrosły do 60 i 65 po powtorzeniu znowu spadek do 58 i 59. Usg wporzadku. Cmv toxo moninukleoza hbs ujemne. Albumina w normie alfa 1 antytrypsyna, iga też ok. Celiakia wykluczona. Nerki trzustka rowniez wyglada to ze ze wszytko wporzadku. Jakie badania mozna jeszcze wykonac? Gdzie szukac przyczyny? Morfologia bez wiekszych odchylen.
1 komentarz ostatni 4 dni temu
 
/ gość
Witam. W czwartek kolejna dawka szczepionki 6w1. Chciałam przed nią wykonać wyniki. Mały ma 10 i pół miesiąca oraz od listopada katar raz większy raz mniejszy. Wyszło podwyższone IgA 0.22 g/l. Norma 0.00-0.14. Do tego z morfologii nieznacznie podwyższone erytrocyty, hemoglobina i hematokryt oraz nieznacznie poniżej normy MCH, neutrofile. Z rozmazu krwi: gran. legmentowane 14 (norma 17-60), Limfocyty 82 (norma 20-70. Bardzo proszę o interpretację wyników.
1 komentarz ostatni 3 miesiące temu
 
/ gość
Prawdopodobnie jest to jakiś stan zapalny ucha
2 komentarz ostatni 9 miesięcy temu
 
[CYTAT] gość 25-04-2023, 22:38:01

Czy ktoś dostał diagnozę?

[/CYTAT] Pisze po raz pierwszy ale ze strony naszej sytuacji mogę napisać że mieliśmy przedłużająca się żółtaczkę w końcu wylądowaliśmy w szpitalu a diagnozą była cholestaza - wysoki poziom bilirubin, ggtp, alat i aspat oraz kwasów żółciowych. Synek był na leku w syropie - odstawiony po około dwóch miesiącach, wyniki były w normie choć kwasy żółciowe wolno spadają i nadal są podwyższone i niestety wskoczył alat i aspat za wysoki (111 i 156) chcieli nas przyjąć do szpitala z powody alat i aspat jednak nie dawało mi to spokoju żeby iść Doś zostały tylko z powodu tych dwóch parametrów wiec na własna rękę ponowiłem wyniki półtora tygodnia później (chwile przed planowanym przyjęciem) i wyniki spadły o polowe 👌 będziemy znowu ponawiać badania niebawem i o ile nie zapomnę tu wejsc to mogę dać znać jak wyszły, jaka diagnoza i ewentualnie co dalej z leczeniem itd. Może komuś to pomoże albo uspokoi albo zmobilizuje 😉 choć zgadzam się z jednym z komentarzy, że być może podwyższone alat i aspat w tak młodym wieku może być związane z rozwojem narządów, infekcjami bo przecież kto sam z siebie przy zdrowym dziecku idzie i bada te parametry? Przypuszczam, że taka sytuacja jest u niejednego maluszka. Mój synek zdrowy, żywotny, je wypróżnia się, śmieje dobrze śpi. Skończone 6 miesięcy.
22 komentarz ostatni 7 dni temu
 
/ gość
REKLAMA:
REKLAMA: