Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym wykonaliśmy badanie u syna lat 7: inr oraz aptt (po wczorajszym krwawieniu z nosa). Wyniki poszczególnych czynników wynoszą odpowiednio: - inr 1,09 (norma dla dorosłych: 0,8-1,2) - wskaźnik protrombinowy 92,1% (norma dla dorosłych: 80-120) - czas protrombinowy 12,6 ( norma dla dorosłych: 9,9-37,7) aptt 42,3 (norma dla dorosłych: 25,1-37,7) Proszę mi powiedzieć czy wczorajszy krwotok mógł wpłynąć negatywnie na wyniki badania. I drugie pytanie, czy takie wartości mogą stanowić przeciwskazanie do zabiegu usunięcia podkrwawiającej zmiany w nosie.
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
[CYTAT] gość 25-04-2023, 22:38:01 Czy ktoś dostał diagnozę? [/CYTAT] Pisze po raz pierwszy ale ze strony naszej sytuacji mogę napisać że mieliśmy przedłużająca się żółtaczkę w końcu wylądowaliśmy w szpitalu a diagnozą była cholestaza - wysoki poziom bilirubin, ggtp, alat i aspat oraz kwasów żółciowych. Synek był na leku w syropie - odstawiony po około dwóch miesiącach, wyniki były w normie choć kwasy żółciowe wolno spadają i nadal są podwyższone i niestety wskoczył alat i aspat za wysoki (111 i 156) chcieli nas przyjąć do szpitala z powody alat i aspat jednak nie dawało mi to spokoju żeby iść Doś zostały tylko z powodu tych dwóch parametrów wiec na własna rękę ponowiłem wyniki półtora tygodnia później (chwile przed planowanym przyjęciem) i wyniki spadły o polowe 👌 będziemy znowu ponawiać badania niebawem i o ile nie zapomnę tu wejsc to mogę dać znać jak wyszły, jaka diagnoza i ewentualnie co dalej z leczeniem itd. Może komuś to pomoże albo uspokoi albo zmobilizuje 😉 choć zgadzam się z jednym z komentarzy, że być może podwyższone alat i aspat w tak młodym wieku może być związane z rozwojem narządów, infekcjami bo przecież kto sam z siebie przy zdrowym dziecku idzie i bada te parametry? Przypuszczam, że taka sytuacja jest u niejednego maluszka. Mój synek zdrowy, żywotny, je wypróżnia się, śmieje dobrze śpi. Skończone 6 miesięcy.
22 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Wiram, jakbym czytala o moim synku. Tyle ze my teraz sie z tym meczymy. Proszę odpisac jakie kroki podjeliscie, co Wam pomoglo co zrobilibyscie inaczej...kazda informacja bedzie cenna
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry ktoś wie co tutaj jest napisane dodam ze dziecko jest zdrowe ma 10/10 pkt i w wypisie wszystko jest prawidłowe
3 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Poeniesione proby wtrobowe u 4 latka wykryte przypadkowo. Alt początkowo 68 alt 74 po miesiącu ast58 alt 52 po tygodniu znowu wzrosły do 60 i 65 po powtorzeniu znowu spadek do 58 i 59. Usg wporzadku. Cmv toxo moninukleoza hbs ujemne. Albumina w normie alfa 1 antytrypsyna, iga też ok. Celiakia wykluczona. Nerki trzustka rowniez wyglada to ze ze wszytko wporzadku. Jakie badania mozna jeszcze wykonac? Gdzie szukac przyczyny? Morfologia bez wiekszych odchylen.
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT]Gość 2017-11-02 11:53:20 Witam. Mój syn miał takie objawy po szczepieniach. Niestety przypadków jest coraz więcej a lekarze nie wiedzą jak leczyć.... W ogóle nie wiedzą co to za choroba. Kardiolog twierdzi,że pulmonolodzy powinni się tym zająć i odwrotnie. Z czasem było coraz gorzej lekarze rozkładali ręce. Wyszło na to że 3 latek wiecznie zmęczony i siniejący od najmniejszego wysiłku to przecież żaden groźny objaw. Dziecko zdrowe a matka szuka choroby na siłę. [/CYTAT]. Czy poradziła sobie Pani z tym problemem?
7 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
No a co miała zrobić? Logiczne, że kazała powtórzyć badanie dla pewności. Mam nadzieję, ze sprawa dobrze się skończyła. Co do samej krwi i erytrocytów we krwi, to może to oznaczać kilka rzeczy takich jak infekcje układu moczowego, kamica nerkowa, choroby nerek, choroby prostaty, choroby układu moczowo-płciowego, nowotwory układu moczowo-płciowego, urazy nerek lub pęcherza moczowego, a także stosowanie niektórych leków lub suplementów diety.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Czy ketotifen hasco zawiera gluten?
19 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: